Systemy grzewcze to nieodzowny element każdego budynku, zapewniający odbiór ciepła generowanego przez np. pompę ciepła. W zależności od budynku, jego przeznaczenia i indywidualnych preferencji klienta, możemy wyróżnić na przykład systemy ogrzewania: płaszczyznowego/nadmuchowego/grzejnikowego.

 

 

 

System ogrzewania płaszczyznowego możemy podzielić na:

  • -ogrzewanie podłogowe
  • -ogrzewanie ścienne
  • -ogrzewanie sufitowe 

Wszystkie z wyżej wymienionych są systemami niskotemperaturowymi, co bezpośrednio przekłada się na niższe koszta eksploatacji. W przeciwieństwie do grzejników nie są widoczne oraz nie zajmują miejsca na ścianach.  Ogrzewanie sufitowe lub ścienne można wykorzystać do schładzania pomieszczeń latem. 

Napuchnięte stopy i problemy alergików spowodowane ogrzewaniem podłogowym - z tym i wieloma innymi mitami walczymy od lat :) 

 

System ogrzewania nadmuchowego polega na bezpośrednim dostarczeniu gorącego powietrza do pomieszczeń ogrzewanych. Realizowany może być za pośrednictwem kanałów wentylacyjncyh, poprzez widoczne w ścianach, sufitach lub podłogach kratki nawiewne. Tańszą alternatywą jest zastosowanie urządzeń ściennych lub sufitowych. 


Zaletami takiego systemu jest między innymi szybkość w dostarczeniu ciepła , czy możliwość efektywnego chłodzenia latem.

 

 

System ogrzewania grzejnikowego choć coraz rzadziej wybierany przez naszych klientów, ma również swoje zalety.

Przede wszystkim gwarantuje szybkość w uzyskaniu zysków i strat ciepła, co zawdzięcza swojej niskiej bezwładności. Jest systemem tańszym inwestycyjnie, lecz generuje większe koszta podczas eksploatacji. 

 

 

 

Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktujemy się!