Pompy ciepła to urządzenia grzewcze wykorzystujące energię cieplną, której ogromne ilości znajdują się w naturalnych pokładach ziemi, powietrza i wody. Spośród wielu urządzeń, wyróżniamy pompy powietrzne i gruntowe.

 

 

 

 

Aby zapewnić komfort osobom przebywającym w pomieszczeniach, temperatura w nich powinna być na poziomie 20°C - 23°C. Przez większą część roku wartość ta jedynie nieznacznie odbiega od temperatury zewn. W przeciwieństwie do systemów ogrzewania wykorzystujących kotły, które w procesie spalania generują temperatury rzędu kilkuset stopni Celsjusza, pompa ciepła generuje tylko taką temperaturę, jaka jest potrzebna, bez zbędnych strat. Pompy ciepła do ogrzewania budynku i podgrzewania wody użytkowej wykorzystują energię cieplną z otaczającego powietrza. Innymi słowy, system wykorzystuje DARMOWE powietrze dostępne wokół. Energia elektryczna konieczna jest jedynie do zasilania sprężarki, układów elektronicznych, pomp obiegowych i dodatkowej grzałki elektrycznej w przypadku wyjątkowo niskich temperatur zewnętrznych. Każdego klienta traktujemy indywidualnie, dlatego posiadamy w swojej ofercie szeroki wachlarz typoszeregów pomp ciepła.

 

Pompy ciepła gruntowe - zasoby ciepła zawarte w ziemi są ogromne. Gruntowa pompa ciepła pozwala je wykorzystać do ogrzewania domu. Prawidłowo wykonana, na najlepszych materiałach, pozwala się cieszyć niskimi kosztami użytkowania. Cechuje się wysokim współczynnikiem odzysku energii (COP), a wszystko za sprawą stałej i stabilnej temperatury gruntu.

Pompy ciepła powietrze/powietrze - inaczej "klimatyzatory z funkcją pompy ciepła" w odróżnieniu od gruntowych, swoją energię pobierają z powietrza znajdującego się na zewnątrz budynku. Zgromadzone ciepło trafia na wymiennik, a stamtąd szybko i efektywnie zostaje przekazane do pomieszczenia poprzez wentylator. Takie rozwiązanie świetnie sprawdza się np. w domkach letniskowych.

 

 

 

Pompy ciepła powietrze/woda - podobnie jak pompy powietrze/powietrze również swoją energię pobierają z powietrza znajdującego się na zewnątrz i przetwarzają je na ciepło wykorzystywane do ogrzania ciepłej wody użytkowej i budynku. Dzięki swojej wysokiej wydajności potrafią ogrzać niskim kosztem budynek będąc przy tym bezobsługowe. Zakres pracy jest naprawdę szeroki nawet do -28 °C temperatury zewnętrznej.

Pompy ciepła do ciepłej wody użytkowej - idealna alternatywa dla osób które latem mają dość podkładania do kotła aby zagrzać wodę użytkową. Pompa robi to nawet 5-krotnie taniej niż tradycyjny bojler elektryczny. 

 

 

Solanka / Woda

Pompa ciepła - Solanka / Woda

Pompa ciepła - Solanka / Woda

Pompy ciepła solanka/woda wykorzystują grunt jako pierwotne źródło energii, pobierając ją za pomocą kolektorów lub sond gruntowych.

SKONTAKTUJ SIĘ ABY POZNAĆ PEŁNĄ OFERTĘ
Powietrze / Powietrze

Pompa ciepła - Powietrze / Powietrze

Pompa ciepła - Powietrze / Powietrze

Pompa powietrze-powietrze służy do ogrzewania pomieszczeń, a także chłodzenia ich latem. Nie ma funkcji podgrzewania wody użytkowej.

SKONTAKTUJ SIĘ ABY POZNAĆ PEŁNĄ OFERTĘ
Powietrze / Woda

Pompa ciepła - Powietrze / Woda

Pompa ciepła - Powietrze / Woda

Pompy ciepła powietrze/woda jako źródło energii wykorzystują powietrze zewnętrzne lub powietrze usuwane z budynku.

SKONTAKTUJ SIĘ ABY POZNAĆ PEŁNĄ OFERTĘ
Ciepła woda użytkowa

Pompa ciepła - Ciepła woda użytkowa

Pompa ciepła - Ciepła woda użytkowa

Energia skumulowana w powietrzu znajdującym się w pomieszczeniu może być wykorzystywana przez pompy ciepła do ogrzewania wody użytkowej.

SKONTAKTUJ SIĘ ABY POZNAĆ PEŁNĄ OFERTĘ

Potrzebujesz więcej informacji? Skontaktujemy się!